აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტმა ოფიციალურად აცნობა კონგრესს, რომ ის ფაქტობრივად შლის აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID), ხოლო მის ზოგიერთ ფუნქციას დეპარტამენტი შეითავსებს. ინფორმაციას ამის შესახებ ტელეკომპანია CNN-ი ავრცელებს.
სახელმწიფო დეპარტამენტში აღნიშნეს, რომ USAID-ის რეორგანიზაცია 1-ლი ივლისისთვის დასრულდება.
ტრამპის ადმინისტრაციამ USAID-ი გადასახადის გადამხდელთა ფულის არამიზნობრივად გამოყენებასა და აშშ-ის ინტერესების შეუსაბამო პროგრამების დაფინანსებაში დაადანაშაულა.
მამუკა მდინარაძე: ხაზარაძის მიზანი არის სახელმწიფოს არაღიარება
კოლექტიურ „ნაციონალურ მოძრაობაში“ ქაოსია, რადგან საკუთარი დავალების მიმცემების, დამფინანსებლებისა და პატრონების წინაშე დაკისრებული და აღებული მოვალეობები ვერ შეასრულეს
სამ უმნიშვნელოვანეს და საკვანძო თანამდებობას დაიკავებენ ის ადამიანები, რომლებიც დარწმუნებული ვარ, რომ კონკრეტული მიმართულებით წარმატებებს მიაღწევენ,
ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეის (PACE) საარჩევნო სადამკვირვებლო ჯგუფის ხელმძღვანელი იულიან ბულაი, რადიკალური ოპოზიციის მიერ, ელენე ხოშტარიას „წამების“ თაობაზე ატეხილ ცრუ აჟიოტაჟში მონაწილეობს